SKU Alias: SIO-W224-8365UE
| Display | |
|---|---|
| IP Rating | IP66/IP69K |
| LCD Size | 23.8" (16:9) |
| Max. Resolution | 1920 x 1080 (FHD) |
| Brightness (cd/m²) | 450 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| LCD Color | 16.7M |
| Surface hardness | >3H |
| Response time | 8ms |
| Pixel Pitch (mm) | 0.248 (H) x 0.248 (V) |
| Viewing Angle | 89 /89 /89 /89 (Typ.) (CR>=10) |
| Backlight Lifetime | 30000 hrs (LED Backlight) |
| Operating Temperature | 0°C to 60°C |
| Storage Temp. | -20°C to 60°C |
| Touch | |
| Surface hardness | Resistive 5-wire >3H Projected Capacitive 7H |
| Touch points | Resistive Single point Projected Capacitive 2 point |
| Impact absorption | Projected Capacitive IK07 |
| Touch Type | Resistive 5-wire Projected Capacitive |
| System | |
| Processor | Intel® Core™ i5-8365UE Processor 6M Cache, up to 4.10 GHz |
| System Chipset | SoC Integrated |
| LAN Chipset | GbE1: Intel® I210-IT (Support Wake-on-LAN and PXE) GbE2: Intel® I219-LM (Support Wake-on-LAN and PXE) |
| Audio Codec | Realtek ALC886 |
| System Memory | 1x 260-Pin DDR4 2400MHz SO-DIMM slot, Max 32GB |
| TPM | TPM 2.0 Through Infineon® SLB9665TT2.0 or Equivalent |
| Storage | |
| mSATA | 1x mSATA |
| SIM Socket | 1x Internal SIM socket |
| Expansion | |
| Mini PCIe | 1x Full-size Mini PCIe |
| I/O | |
| COM | 2x RS-232/422/485 by M12 A-Code 8-pin |
| LAN | 2x LAN by M12 X-Code 8-pin |
| USB | 4x USB 2.0 by M12 A-code 8-pin |
| Others | 2x WiFi Antenna (Optional) Power On/Off, Reset IP68/IP69K SUS 316 Vent |
| Operating System | |
| Windows | Windows 10, Windows 7, WES7 |
| Linux | Linux kernel 5.X |
| Power | |
| Power Mode | ATX |
| Power Supply Voltage | 110 ~ 240V AC Input |
| Power Connector | M12 S-code 4-pin |
| Environment | |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Storage Temperature | -20°C to 70°C |
| Relative Humidity | 10% ~ 80% (non-condensing) |
| IP Level | Full System IP66/IP69K |
| Certification | CE, FCC Class A |
| Vibration | With SSD: 2.4 Grms, 5 - 500 Hz, 0.5 hr/axis With HDD: 1 Grms, 5 - 500 Hz, 0.5 hr/axis |
| Shock | With SSD: 20G, half sine, 11ms |
| Physical | |
| Dimensions | 623 (W) x 417 (H) x 54 (D) mm |
| Weights | 11.7 kg |
| Construction | Stainless Steel SUS316 with Optical bonding |
| Mounting Options | VESA Mounting Holes 100 x 100mm or 200 x 100mm Optional Yoke Mount, Panel Mount |
| Datasheet |
DS_SIO-W224-I5-8365UE_Premio.pdf
|
| Product Brief |
PB_SIO-SUS316.pdf
|
| User's Manual |
UM_SIO-SUS316.pdf
|