主要特色
| System | |
|---|---|
| Processor | Supports Single Socket AMD ROME ™ up to 205W TDP socket SP3 |
| System Chipset | N/A |
| System Memory | Supports up to 16x DIMMs DDR4 2666/3200 MHz |
| Network | 2x GbE RJ45 LAN ports, 1x IPMI Management RJ45 port |
| Storage | 24x 2.5" U.2 NVMe SSD PCIe3 x4 |
| Driver Bays | 24x 2.5" front U.2 drive bays, 2x 2.5" internal drive bays and 2x 2.5" 7mm rear hot-swap drive bays |
| Supported OS | Windows Server 2016, 2012 R2, RHEL 6.9/7.3, SLES 11.4, Ubuntu 16.04.2 LTS, VMWare ESXi 6.5; For other OS please contact us |
| Cooling | 4x 80mm high speed fans |
| Front I/O | Power On/OFF with LED, reset Switch, NMI switch, Locate Switch with LED, 4xLAN LED, Warning LED 1x USB 3.0 |
| Expansion | Supports 4x full height PCIe3 x16 PCIe slots (Optional: 6x PCIe3 x16 slots) |
| Power | 1+1 1200W AC/DC 80 Plus Platinum Redundant PSU |
| Environment | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 35°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Relative Humidity | 5% ~ 95% relative humidity, non-condensing |
| HTS Code | 8473 30 5100 |
| ECCN | 4A994 |
| Compliance | CE, FCC Class A, RoHS 6/6 compliant |
| Physical | |
| Dimensions | System: 26.5"x19"x3.5" (LxWxH) Packaging: 37"x 24"x10"(LxWxH) |
| Weights | Gross: 28KG/61LBS; Net: 25KG/53LBS |
| Datasheet |
Premio-FlacheSAN2N24U-UR.pdf
|